SCF5432-30-14 | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | SCF5432-30-14 |
Description | FUSE TRIGGERABLE 30A 62V 12-14C |
Manufacturer Standard Lead Time | 19 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | 30A 62 VDC Fuse Board Mount Surface Mount |
Datasheet | Datasheet |
Category | Applications Battery Protection |
Manufacturer Eaton - Electronics Division | Features 45.2 ~ 62V Triggerable |
Series | Approval Agency cURus |
Packaging Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) Digi-Reel® | Operating Temperature -20°C ~ 60°C |
Part Status Active | Breaking Capacity @ Rated Voltage 80A |
Mounting Type Surface Mount | Package / Case Nonstandard SMD |
Fuse Type Board Mount | Size / Dimension 0.213" L x 0.126" W x 0.053" H (5.40mm x 3.20mm x 1.35mm) |
Current Rating (Amps) 30A | DC Cold Resistance 0.0005 Ohms |
Voltage Rating - DC 62 VDC | Base Product Number |