KSW26B-0100
DigiKey Part Number
K622-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
KSW26B-0100
Description
WIRE WW 26AWG PVDF BLUE 100'
Manufacturer Standard Lead Time
2 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Wire Wrap 26 AWG Blue Polyvinylidene Fluoride (PVDF) 100' (30.5m)
Category
Jacket (Insulation) Diameter
0.027" (0.69mm)
Manufacturer
Jonard Tools
Conductor Material
Copper, Bare
Series
Conductor Plating
Silver
Packaging
Spool
Jacket Color
Blue
Part Status
Active
Ratings
UL Style 1422
Wire Gauge
26 AWG
Operating Temperature
105°C
Conductor Diameter
0.016" (0.40mm)
Jacket (Insulation) Thickness
0.005" (0.13mm)