KSW26BLK-0100
DigiKey Part Number
K746-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
KSW26BLK-0100
Description
WIRE 26AWG BLACK 100 FT CSW
Manufacturer Standard Lead Time
2 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Wire Wrap 26 AWG Black Polyvinylidene Fluoride (PVDF) 100' (30.5m)
Category
Jacket (Insulation) Diameter
0.027" (0.69mm)
Packaging
Spool
Jacket Color
Black
Part Status
Active
Wire Gauge
26 AWG
Operating Temperature
105°C
Conductor Diameter
0.016" (0.40mm)
Jacket (Insulation) Thickness
0.005" (0.13mm)