R30G-0100
DigiKey Part Number
K617-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
R30G-0100
Description
WIRE WW 30AWG PVDF GREEN 100'
Detailed Description
Wire Wrap 30 AWG Green Polyvinylidene Fluoride (PVDF) 100' (30.5m)
Category
Jacket (Insulation) Diameter
0.020" (0.51mm)
Jacket Color
Green
Wire Gauge
30 AWG
Conductor Diameter
0.010" (0.25mm)
Operating Temperature
105°C