R30R-0100
DigiKey Part Number
K395-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
R30R-0100
Description
WIRE WW 30AWG PVDF RED 100'
Detailed Description
Wire Wrap 30 AWG Red Polyvinylidene Fluoride (PVDF) 100' (30.5m)
Category
Jacket (Insulation) Diameter
0.019" (0.50mm)
Jacket Color
Red
Wire Gauge
30 AWG
Conductor Diameter
0.010" (0.25mm)
Operating Temperature
105°C
Length
100' (30.5m)
Jacket (Insulation) Thickness
0.004" (0.09mm)