TCJY156M025R0090E is out of stock and can be placed on backorder.
In Stock: 0
Unit Price: RM21.66800
Panasonic Industry
In Stock: 3,000
Unit Price: RM73.00000
KEMET
15 µF Molded Tantalum Polymer Capacitor 25 V 2917 (7343 Metric) 90mOhm @ 100kHz
TCJY156M025R0090E
DigiKey Part Number
478-TCJY156M025R0090ETR-ND - Tape & Reel (TR)
478-TCJY156M025R0090ECT-ND - Cut Tape (CT)
478-TCJY156M025R0090EDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
TCJY156M025R0090E
Description
CAP TANT POLY 15UF 25V 2917
Detailed Description
Operating Temperature
-55°C ~ 105°C
Lifetime @ Temp.
2000 Hrs @ 105°C
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Size / Dimension
0.287" L x 0.169" W (7.30mm x 4.30mm)
Capacitance
15 µF
Height - Seated (Max)
0.079" (2.00mm)
Tolerance
±20%
Voltage - Rated
25 V
ESR (Equivalent Series Resistance)
90mOhm @ 100kHz