CG2H40045F
DigiKey Part Number
1465-CG2H40045F-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CG2H40045F
Description
RF MOSFET HEMT 28V 440193
Manufacturer Standard Lead Time
26 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
RF Mosfet 28 V 400 mA 4GHz 16dB 440193
Category
Voltage - Test
28 V
Manufacturer
MACOM Technology Solutions
Current - Test
400 mA
Series
Voltage - Rated
120 V
Packaging
Tray
Mounting Type
Chassis Mount
Package / Case
440193
Technology
HEMT
Supplier Device Package
440193
Frequency
4GHz