CGH40045F
DigiKey Part Number
1465-CGH40045F-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CGH40045F
Description
RF MOSFET HEMT 28V 440193
Customer Reference
Detailed Description
RF Mosfet 28 V 400 mA 0Hz ~ 4GHz 14dB 55W 440193
Category
Voltage - Test
28 V
Manufacturer
MACOM Technology Solutions
Current Rating (Amps)
14A
Series
Current - Test
400 mA
Packaging
Tray
Power - Output
55W
Part Status
Not For New Designs
Voltage - Rated
84 V
Technology
HEMT
Package / Case
440193
Frequency
0Hz ~ 4GHz