CGH40045P
DigiKey Part Number
1465-CGH40045P-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CGH40045P
Description
RF MOSFET HEMT 28V 440206
Customer Reference
Detailed Description
RF Mosfet 28 V 400 mA 4GHz 14dB 45W 440206
Category
Voltage - Test
28 V
Manufacturer
MACOM Technology Solutions
Current - Test
400 mA
Series
Power - Output
45W
Packaging
Tray
Voltage - Rated
84 V
Part Status
Not For New Designs
Mounting Type
Surface Mount
Technology
HEMT
Package / Case
440206
Frequency
4GHz