MHDM15SP
DigiKey Part Number
4672-MHDM15SP-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
MHDM15SP
Description
CONN D-SUB PLUG 15POS SOLDER CUP
Detailed Description
15 Position D-Sub Plug, Male Pins Connector
Connector Type
Plug, Male Pins
Current Rating (Amps)
5A
Number of Positions
Features
Grounding Indents
Brass
Contact Type
Signal
Operating Temperature
-55°C ~ 105°C