MHDM15SS
DigiKey Part Number
4672-MHDM15SS-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
MHDM15SS
Description
CONN D-SUB RCPT 15POS SOLDER CUP
Detailed Description
15 Position D-Sub Receptacle, Female Sockets Connector
Connector Type
Receptacle, Female Sockets
Current Rating (Amps)
5A
Operating Temperature
-55°C ~ 105°C