DSC1001DI3-024.0000T is out of stock and can be placed on backorder.
In Stock: 0
Unit Price: RM3.76191
In Stock: 0
Unit Price: RM3.76190
Datasheet
24 MHz XO (Standard) CMOS Oscillator 1.7V ~ 3.6V Standby (Power Down) 4-VDFN
Microchip Technology MEMS and Crystal Oscillator Solutions PIO | DigiKey
DSC1001DI3-024.0000T
DigiKey Part Number
150-DSC1001DI3-024.0000T-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
DSC1001DI3-024.0000T
Description
MEMS OSC XO 24.0000MHZ CMOS SMD
Customer Reference
Detailed Description
Category
Voltage - Supply
1.7V ~ 3.6V
Mfr
Frequency Stability
±20ppm
Series
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max)
8mA
Size / Dimension
0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
Frequency
Height - Seated (Max)
0.035" (0.90mm)