DSC1003DL2-024.0000T is out of stock and can be placed on backorder.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
Microchip Technology
In Stock: 0
Unit Price: RM1.00100
Datasheet
Parametric Equivalent
Microchip Technology
In Stock: 0
Unit Price: RM1.00100
Datasheet
24 MHz XO (Standard) CMOS Oscillator 1.7V ~ 3.6V Standby (Power Down) 4-VDFN
DSC1003DL2-024.0000T
DigiKey Part Number
150-DSC1003DL2-024.0000T-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
DSC1003DL2-024.0000T
Description
MEMS OSC LP 24MHZ LVCMOS -40C-10
Customer Reference
Detailed Description
Category
Voltage - Supply
1.7V ~ 3.6V
Mfr
Frequency Stability
±25ppm
Series
Operating Temperature
-40°C ~ 105°C
Packaging
Strip
Current - Supply (Max)
8mA
Part Status
Active
Mounting Type
Surface Mount
Base Resonator
Package / Case
4-VDFN
Type
Size / Dimension
0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
Frequency
Height - Seated (Max)
0.035" (0.90mm)