MRF24J40T-I/ML is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Direct
Microchip Technology
In Stock: 975
Unit Price: RM16.71000
Datasheet
IC RF TxRx + MCU 802.15.4 Zigbee®, MiWi® 2.4GHz 40-VFQFN Exposed Pad
MRF24J40T-I/ML
DigiKey Part Number
MRF24J40T-I/ML-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
MRF24J40T-I/ML
Description
IC RF TXRX+MCU 802.15.4 40QFN
Manufacturer Standard Lead Time
14 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Datasheet
EDA/CAD Models
MRF24J40T-I/ML Models
Category
Sensitivity
-95dBm
Packaging
Tape & Reel (TR)
GPIO
6
Voltage - Supply
2.4V ~ 3.6V
Current - Receiving
19mA
Type
TxRx + MCU
Current - Transmitting
23mA
RF Family/Standard
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C