MSP2T-18-12+
DigiKey Part Number
3157-MSP2T-18-12+-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
MSP2T-18-12+
Description
MECH SWITCH, DC - 18000 MHZ, 50
Manufacturer Standard Lead Time
26 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
RF Switch IC General Purpose SPDT 50Ohm
Category
Isolation
66dB
Manufacturer
Mini-Circuits
Insertion Loss
0.3dB
Packaging
Box
Test Frequency
18GHz
Part Status
Active
Impedance
50Ohm
RF Type
General Purpose
Voltage - Supply
12V
Topology
Reflective
Operating Temperature
-15°C ~ 45°C
Circuit
SPDT
Mounting Type
Chassis Mount
Frequency Range
0Hz ~ 18GHz