0039000059-10-N0-D
DigiKey Part Number
0039000059-10-N0-D-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
0039000059-10-N0-D
Description
10" PRE-CRIMP A2040 BROWN
Customer Reference
Detailed Description
Brown 20 AWG Jumper Lead Socket to Socket Tin 10.0" (254.0mm)
Category
Wire Gauge
20 AWG
Manufacturer
Molex
Contact Finish
Tin
Series
Color
Brown
Packaging
Bulk
Number of Rows
1
Part Status
Active
Number of Conductors
1
Contact End
Socket to Socket
Base Product Number
Length
10.0" (254.0mm)