0430300003-12-N2
DigiKey Part Number
0430300003-12-N2-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
0430300003-12-N2
Description
12" PRE-CRIMP A2016N BROWN
Customer Reference
Detailed Description
Brown 22 AWG Jumper Lead Socket to Cable (Round) Gold 12.0" (304.8mm)
Category
Wire Gauge
22 AWG
Manufacturer
Molex
Contact Finish
Gold
Series
Color
Brown
Packaging
Bulk
Contact Finish Thickness
30.0µin (0.76µm)
Part Status
Active
Number of Rows
1
Contact End
Socket to Cable (Round)
Number of Conductors
1
Length
12.0" (304.8mm)