0500798000-10-A8
DigiKey Part Number
0500798000-10-A8-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
0500798000-10-A8
Description
10" PRE-CRIMP 1852 ORANGE
Customer Reference
Detailed Description
Orange 28 AWG Jumper Lead Socket to Cable (Round) Tin 10.0" (254.0mm)
Category
Wire Gauge
28 AWG
Color
Orange
Contact End
Socket to Cable (Round)
Length
10.0" (254.0mm)