0500798000-10-G8
DigiKey Part Number
0500798000-10-G8-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
0500798000-10-G8
Description
10" PRE-CRIMP 1852 GREEN
Customer Reference
Detailed Description
Green 28 AWG Jumper Lead Socket to Cable (Round) Tin 10.0" (254.0mm)
Category
Wire Gauge
28 AWG
Color
Green
Contact End
Socket to Cable (Round)
Length
10.0" (254.0mm)