GRM31CR61C226ME15L | |
|---|---|
DigiKey Part Number | 490-4739-2-ND - Tape & Reel (TR) |
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | GRM31CR61C226ME15L |
Description | CAP CER 22UF 16V X5R 1206 |
Customer Reference | |
Detailed Description | 22 µF ±20% 16V Ceramic Capacitor X5R 1206 (3216 Metric) |
Datasheet | Datasheet |
EDA/CAD Models | GRM31CR61C226ME15L Models |
Category | Temperature Coefficient |
Mfr | Operating Temperature -55°C ~ 85°C |
Series | Applications |
Packaging Tape & Reel (TR) | Mounting Type |
Part Status Obsolete | Package / Case 1206 (3216 Metric) |
Capacitance | Size / Dimension 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm) |
Tolerance ±20% | Thickness (Max) 0.071" (1.80mm) |