XRCGB24M000F2P01R0
DigiKey Part Number
490-18294-2-ND - Tape & Reel (TR)
490-18294-1-ND - Cut Tape (CT)
490-18294-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
XRCGB24M000F2P01R0
Description
CRYSTAL 24.0000MHZ 8PF SMD
Detailed Description
24 MHz ±20ppm Crystal 8pF 150 Ohms 4-SMD, No Lead
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
XRCGB24M000F2P01R0 Models
Category
ESR (Equivalent Series Resistance)
150 Ohms
Operating Temperature
-30°C ~ 85°C
Frequency
24 MHz
Frequency Stability
±20ppm
Size / Dimension
0.079" L x 0.063" W (2.00mm x 1.60mm)
Frequency Tolerance
±20ppm
Height - Seated (Max)
0.028" (0.70mm)
Load Capacitance
8pF