CR101-25AE
DigiKey Part Number
CR101-25AE-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CR101-25AE
Description
ALUMINUM HEATSINK 25MM BLK ANODI
Manufacturer Standard Lead Time
25 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Heat Sink TO-101 Aluminum Alloy Board Level, Vertical
Category
Attachment Method
3 Clips and PC Pin
Mfr
Shape
Rectangular, Fins
Series
Length
0.984" (25.00mm)
Packaging
Box
Width
1.969" (50.00mm)
Part Status
Active
Thermal Resistance @ Natural
7.60°C/W