CR101-50AE
DigiKey Part Number
CR101-50AE-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CR101-50AE
Description
ALUMINUM HEATSINK 50MM BLK ANODI
Length
1.969" (50.00mm)
Width
1.969" (50.00mm)
Thermal Resistance @ Natural
5.30°C/W