BCW32LT1G | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | BCW32LT1G |
Description | TRANS NPN 32V 0.1A SOT23-3 |
Manufacturer Standard Lead Time | 45 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | Bipolar (BJT) Transistor NPN 32 V 100 mA 225 mW Surface Mount SOT-23-3 (TO-236) |
Datasheet | Datasheet |
EDA/CAD Models | BCW32LT1G Models |
Category | Current - Collector Cutoff (Max) 100nA (ICBO) |
Mfr | DC Current Gain (hFE) (Min) @ Ic, Vce 200 @ 2mA, 5V |
Packaging Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) Digi-Reel® | Power - Max 225 mW |
Part Status Active | Operating Temperature -55°C ~ 150°C (TJ) |
Transistor Type | Mounting Type Surface Mount |
Current - Collector (Ic) (Max) 100 mA | Package / Case TO-236-3, SC-59, SOT-23-3 |
Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max) 32 V | Supplier Device Package SOT-23-3 (TO-236) |
Vce Saturation (Max) @ Ib, Ic 250mV @ 500µA, 10mA | Base Product Number |