PPZC15100
DigiKey Part Number
4363-PPZC15100-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
PPZC15100
Description
10-150PF, 9.5MM TOP/BOTTOM ADJUS
Manufacturer Standard Lead Time
8 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
10 ~ 150pF Trimmer Capacitor 100 V Top and Bottom Through Hole
Category
Dielectric Material
Polycarbonate (PC)
Manufacturer
Passive Plus
Q @ Freq
200 @ 1MHz
Series
Size / Dimension
0.370" Dia (9.40mm)
Packaging
Box
Height - Seated (Max)
0.472" (12.00mm)
Part Status
Active
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C
Capacitance Range
10 ~ 150pF
Mounting Type
Through Hole
Adjustment Type
Top and Bottom
Features
General Purpose
Voltage - Rated
100 V