PPZN30100
DigiKey Part Number
4363-PPZN30100-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
PPZN30100
Description
18 - 300PF, 16 MM TOP ADJUST, 15
Manufacturer Standard Lead Time
8 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
18 ~ 300pF Trimmer Capacitor 150 V Top Through Hole
Category
Dielectric Material
Polycarbonate (PC)
Manufacturer
Passive Plus
Q @ Freq
200 @ 1MHz
Series
Size / Dimension
0.630" Dia (16.00mm)
Packaging
Box
Height - Seated (Max)
0.610" (15.49mm)
Part Status
Active
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C
Capacitance Range
18 ~ 300pF
Mounting Type
Through Hole
Adjustment Type
Top
Features
General Purpose
Voltage - Rated
150 V