BZX84B12VLYFHT116 | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | BZX84B12VLYFHT116 |
Description | DIODE ZENER 12V 250MW SOT23 |
Manufacturer Standard Lead Time | 12 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | Zener Diode 12 V 250 mW ±1.67% Surface Mount SOT-23 |
Datasheet | Datasheet |
Category | Current - Reverse Leakage @ Vr 100 nA @ 8 V |
Mfr | Operating Temperature 150°C (TJ) |
Packaging Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) Digi-Reel® | Grade Automotive |
Part Status Active | Qualification AEC-Q101 |
Voltage - Zener (Nom) (Vz) | Mounting Type Surface Mount |
Tolerance ±1.67% | Package / Case |
Power - Max 250 mW | Supplier Device Package SOT-23 |
Impedance (Max) (Zzt) 25 Ohms |