RNF12FBD150R is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
Stackpole Electronics Inc
In Stock: 0
Unit Price: RM0.26718
Datasheet
Parametric Equivalent
Stackpole Electronics Inc
In Stock: 0
Unit Price: RM0.17350
Datasheet
150 Ohms ±1% 0.5W, 1/2W Through Hole Resistor Axial Flame Retardant Coating, Safety Metal Film
RNF12FBD150R
DigiKey Part Number
738-RNF12FBD150R-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
RNF12FBD150R
Description
RES 150 OHM 1% 1/2W AXIAL
Manufacturer Standard Lead Time
23 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
RNF12FBD150R Models
Temperature Coefficient
±100ppm/°C
Packaging
Bulk
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension
0.108" Dia x 0.344" L (2.75mm x 8.75mm)