RSMF3JB100R is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Direct
Stackpole Electronics Inc
In Stock: 984
Unit Price: RM4.02000
Datasheet
Direct
TE Connectivity Passive Product
In Stock: 0
Unit Price: RM0.30206
Datasheet
Similar
In Stock: 10,897
100 Ohms ±5% 3W Through Hole Resistor Axial Flame Proof, Safety Metal Oxide Film
RSMF3JB100R
DigiKey Part Number
RSM3100JA-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
RSMF3JB100R
Description
RES 100 OHM 5% 3W AXIAL
Detailed Description
EDA/CAD Models
RSMF3JB100R Models
Temperature Coefficient
±200ppm/°C
Packaging
Bulk
Operating Temperature
-55°C ~ 235°C
Size / Dimension
0.217" Dia x 0.591" L (5.50mm x 15.00mm)