RSMF5JT100R
DigiKey Part Number
738-RSMF5JT100RTR-ND - Tape & Reel (TR)
738-RSMF5JT100RCT-ND - Cut Tape (CT)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
RSMF5JT100R
Description
RES 100 OHM 5% 5W AXIAL
Detailed Description
100 Ohms ±5% 5W Through Hole Resistor Axial Flame Proof, Safety Metal Oxide Film
EDA/CAD Models
RSMF5JT100R Models
Temperature Coefficient
±200ppm/°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Operating Temperature
-55°C ~ 235°C
Size / Dimension
0.236" Dia x 0.689" L (6.00mm x 17.50mm)