ACM2012-900-2P-T002
DigiKey Part Number
445-2207-2-ND - Tape & Reel (TR)
445-2207-1-ND - Cut Tape (CT)
445-2207-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
ACM2012-900-2P-T002
Description
CMC 400MA 2LN 90 OHM SMD
Customer Reference
Detailed Description
2 Line Common Mode Choke Surface Mount 90 Ohms @ 100 MHz 400mA DCR 190mOhm
EDA/CAD Models
ACM2012-900-2P-T002 Models
Category
Current Rating (Max)
400mA
DC Resistance (DCR) (Max)
190mOhm
Series
Voltage Rating - DC
50V
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C
Part Status
Not For New Designs
Size / Dimension
0.079" L x 0.047" W (2.00mm x 1.20mm)
Height (Max)
0.051" (1.30mm)
Impedance @ Frequency
90 Ohms @ 100 MHz