ANT-2.4-WRT-MON-RPS
DigiKey Part Number
ANT-2.4-WRT-MON-RPS-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
ANT-2.4-WRT-MON-RPS
Description
RF ANT 2.4GHZ DOME RP-SMA PNL MT
Manufacturer Standard Lead Time
8 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
RF ANTENNA Bluetooth, Thread, Wi-Fi, Zigbee™ Dome RP-SMA Male Panel Mount
Category
Number of Bands
1
Manufacturer
TE Connectivity Linx
VSWR
1.9
Series
Gain
0.8dBi
Packaging
Bulk
Features
Cable - 216mm
Part Status
Active
Termination
RP-SMA Male
RF Family/Standard
802.15.4, Bluetooth, WiFi
Mounting Type
Panel Mount
Frequency Group
UHF (2GHz ~ 3GHz)
Height (Max)
1.063" (27.00mm)
Frequency (Center/Band)
2.4GHz, 2.5GHz
Applications
Bluetooth, Thread, Wi-Fi, Zigbee™
Frequency Range
2.4GHz ~ 2.5GHz