ANT-2.4-WRT-MON-SMA
DigiKey Part Number
ANT-2.4-WRT-MON-SMA-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
ANT-2.4-WRT-MON-SMA
Description
RF ANT 2.4GHZ DOME SMA ML PNL MT
Manufacturer Standard Lead Time
4 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
RF ANTENNA Bluetooth, Thread, Wi-Fi, Zigbee™ Dome SMA Male Panel Mount
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
ANT-2.4-WRT-MON-SMA Models
Gain
0.8dBi
Features
Cable - 216mm
Termination
SMA Male
Frequency Group
UHF (2GHz ~ 3GHz)
Height (Max)
1.063" (27.00mm)
Frequency (Center/Band)
2.4GHz, 2.5GHz
Frequency Range
2.4GHz ~ 2.5GHz