LMZ34002RKGR
DigiKey Part Number
296-44356-2-ND - Tape & Reel (TR)
296-44356-1-ND - Cut Tape (CT)
296-44356-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
LMZ34002RKGR
Description
DC DC CONVERTER -3 TO -17V
Manufacturer Standard Lead Time
6 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Non-Isolated PoL Module DC DC Converter 1 Output -3 ~ -17V 2A 4.5V - 40V Input
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
LMZ34002RKGR Models
Category
Applications
ITE (Commercial)
Mfr
Features
Remote On/Off, OCP, OTP, UVLO
Series
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Efficiency
86%
Part Status
Active
Mounting Type
Surface Mount
Type
Non-Isolated PoL Module
Package / Case
41-BQFN Module
Number of Outputs
1
Size / Dimension
0.44" L x 0.36" W x 0.11" H (11.2mm x 9.2mm x 2.9mm)
Voltage - Input (Min)
4.5V
Supplier Device Package
41-B1QFN (11x9)
Voltage - Input (Max)
40V
Control Features
Enable, Active High
Voltage - Output 1
Base Product Number
Current - Output (Max)
2A