LMZM33602RLRR | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | LMZM33602RLRR |
Description | DC DC CONVERTER 1-18V |
Manufacturer Standard Lead Time | 6 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | Non-Isolated PoL Module DC DC Converter 1 Output 1 ~ 18V 2A 4V - 36V Input |
Datasheet | Datasheet |
EDA/CAD Models | LMZM33602RLRR Models |
Category | Applications ITE (Commercial) |
Mfr | Features OCP, OTP, UVLO |
Packaging Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) Digi-Reel® | Operating Temperature -40°C ~ 105°C |
Part Status Active | Efficiency 94% |
Type Non-Isolated PoL Module | Mounting Type Surface Mount |
Number of Outputs 1 | Package / Case 18-PowerBQFN Module |
Voltage - Input (Min) 4V | Size / Dimension 0.35" L x 0.28" W x 0.16" H (9.0mm x 7.0mm x 4.1mm) |