LMZM33603RLRR
DigiKey Part Number
296-48830-2-ND - Tape & Reel (TR)
296-48830-1-ND - Cut Tape (CT)
296-48830-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
LMZM33603RLRR
Description
DC DC CONVERTER 1-18V
Manufacturer Standard Lead Time
6 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Non-Isolated PoL Module DC DC Converter 1 Output 1 ~ 18V 3A 4V - 36V Input
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
LMZM33603RLRR Models
Category
Applications
ITE (Commercial)
Mfr
Features
OCP, OTP, UVLO
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Operating Temperature
-40°C ~ 105°C
Part Status
Active
Efficiency
94%
Type
Non-Isolated PoL Module
Mounting Type
Surface Mount
Number of Outputs
1
Package / Case
18-PowerBQFN Module
Voltage - Input (Min)
4V
Size / Dimension
0.35" L x 0.28" W x 0.16" H (9.0mm x 7.0mm x 4.1mm)
Voltage - Input (Max)
36V