CMF65150R00FKEA is available for purchase but is not normally stocked.
In Stock: 0
Unit Price: RM3.16524
In Stock: 0
Unit Price: RM13.07960
Datasheet
150 Ohms ±1% 1.5W Through Hole Resistor Axial Flame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety Metal Film
CMF65150R00FKEA
DigiKey Part Number
CMF65150R00FKEA-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CMF65150R00FKEA
Description
RES 150 OHM 1.5W 1% AXIAL
Manufacturer Standard Lead Time
31 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Category
Composition
Temperature Coefficient
±100ppm/°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Operating Temperature
-55°C ~ 175°C
Part Status
Active
Axial
Tolerance
Size / Dimension
0.180" Dia x 0.562" L (4.57mm x 14.27mm)