CMF65150R00FKEA11 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Direct
Vishay Dale
In Stock: 0
Unit Price: RM2.96032
Datasheet
Upgrade
Vishay Dale
In Stock: 0
Unit Price: RM5.64913
Datasheet
Upgrade
Similar
Similar
Parametric Equivalent
Parametric Equivalent
150 Ohms ±1% 1.5W Through Hole Resistor Axial Flame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety Metal Film
CMF65150R00FKEA11
DigiKey Part Number
CMF65150R00FKEA11-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CMF65150R00FKEA11
Description
RES 150 OHM 1.5W 1% AXIAL
Manufacturer Standard Lead Time
31 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
CMF65150R00FKEA11 Models
Temperature Coefficient
±100ppm/°C
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 175°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Package / Case
Part Status
Active
Size / Dimension
0.180" Dia x 0.562" L (4.57mm x 14.27mm)