CRCW121051R0JNTA is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Direct
Vishay Dale
In Stock: 12,559
Unit Price: RM0.75000
Panasonic Industry
In Stock: 9,000
Unit Price: RM0.95000
Datasheet
Stackpole Electronics Inc
Upgrade
Panasonic Industry
Upgrade
YAGEO
51 Ohms ±5% 0.5W, 1/2W Chip Resistor 1210 (3225 Metric) Automotive AEC-Q200 Thick Film
CRCW121051R0JNTA
DigiKey Part Number
CRCW121051R0JNTA-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CRCW121051R0JNTA
Description
RES SMD 51 OHM 5% 1/2W 1210
Manufacturer Standard Lead Time
15 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
CRCW121051R0JNTA Models
Temperature Coefficient
±200ppm/°C
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Package / Case
1210 (3225 Metric)
Size / Dimension
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Tolerance
Height - Seated (Max)
0.024" (0.60mm)