CRCW20102R00JNEFHP is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Direct
TE Connectivity Passive Product
In Stock: 0
Unit Price: RM0.33438
Datasheet
Direct
Panasonic Industry
In Stock: 0
Unit Price: RM0.90492
Datasheet
Upgrade
Stackpole Electronics Inc
Similar
Stackpole Electronics Inc
2 Ohms ±5% 1W Chip Resistor 2010 (5025 Metric) Automotive AEC-Q200, Pulse Withstanding Thick Film
CRCW20102R00JNEFHP
DigiKey Part Number
CRCW20102R00JNEFHP-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CRCW20102R00JNEFHP
Description
RES SMD 2 OHM 5% 1W 2010
Manufacturer Standard Lead Time
15 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
CRCW20102R00JNEFHP Models
Category
Features
Automotive AEC-Q200, Pulse Withstanding
Mfr
Temperature Coefficient
±200ppm/°C
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Package / Case
2010 (5025 Metric)
Size / Dimension
0.197" L x 0.098" W (5.00mm x 2.50mm)
Tolerance
Height - Seated (Max)
0.028" (0.70mm)