175101-R1-10.00
DigiKey Part Number
175101-R1-10.00-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
175101-R1-10.00
Description
COAX CBL N-TYPE TO N-TYPE 10"
Manufacturer Standard Lead Time
12 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Cable Assembly Coaxial N-Type to N-Type Hand Formable .085 10.000" (254.00mm)
Category
2nd Connector
N-Type Plug
Manufacturer
Amphenol RF
2nd Contact Gender
Male
Packaging
Bulk
2nd Connector Mounting Type
Free Hanging (In-Line)
Part Status
Active
Length
10.000" (254.00mm)
Style
N-Type to N-Type
Cable Type
Hand Formable .085
1st Connector
N-Type Plug
Overall Impedance
50 Ohms