CDM22011-600LRFP SL is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Similar
Alpha & Omega Semiconductor Inc.
In Stock: 149
Unit Price: RM14.70000
Datasheet
Similar
In Stock: 0
Unit Price: RM7.45101
Datasheet
onsemi
In Stock: 0
Infineon Technologies
Infineon Technologies
Rohm Semiconductor
Vishay Siliconix
STMicroelectronics
STMicroelectronics
In Stock: 910
Toshiba Semiconductor and Storage
In Stock: 37
N-Channel 600 V 11A (Tc) 25W (Tc) Through Hole TO-220FP
CDM22011-600LRFP SL
DigiKey Part Number
CDM22011-600LRFPSL-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CDM22011-600LRFP SL
Description
MOSFET N-CH 600V 11A TO220FP
Manufacturer Standard Lead Time
12 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Category
Vgs(th) (Max) @ Id
4V @ 250µA
Mfr
Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs
23.05 nC @ 10 V
Packaging
Tube
Vgs (Max)
30V
Part Status
Active
Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds
763 pF @ 100 V
FET Type
Power Dissipation (Max)
25W (Tc)
Technology
Operating Temperature
-55°C ~ 150°C (TJ)
Drain to Source Voltage (Vdss)
600 V
Mounting Type
Through Hole
Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C
Supplier Device Package
TO-220FP
Drive Voltage (Max Rds On, Min Rds On)
10V
Package / Case
Rds On (Max) @ Id, Vgs
360mOhm @ 5.5A, 10V