CM05X5R106M06AH is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
KYOCERA AVX
In Stock: 37,600
Unit Price: RM0.99000
Datasheet
Parametric Equivalent
Walsin Technology Corporation
In Stock: 0
Unit Price: RM0.00000
Datasheet
Würth Elektronik
KEMET
KEMET
YAGEO
YAGEO
Samsung Electro-Mechanics
Samsung Electro-Mechanics
Murata Electronics
Murata Electronics
10 µF ±20% 6.3V Ceramic Capacitor X5R 0402 (1005 Metric)
CM05X5R106M06AH
DigiKey Part Number
478-CM05X5R106M06AHTR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CM05X5R106M06AH
Description
SMD MLCC
Manufacturer Standard Lead Time
16 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Category
Temperature Coefficient
Mfr
Operating Temperature
-55°C ~ 85°C
Series
Applications
Packaging
Tape & Reel (TR)
Mounting Type
Part Status
Active
Package / Case
0402 (1005 Metric)
Capacitance
Size / Dimension
0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Tolerance
±20%
Thickness (Max)
0.028" (0.70mm)