0430300002-03-B0
DigiKey Part Number
0430300002-03-B0-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
0430300002-03-B0
Description
3" PRE-CRIMP A2040B BLACK
Customer Reference
Detailed Description
Black 20 AWG Jumper Lead Socket to Cable (Round) Gold 3.00" (76.20mm)
Category
Wire Gauge
20 AWG
Contact Finish
Gold
Series
Color
Black
Contact Finish Thickness
15.0µin (0.38µm)
Contact End
Socket to Cable (Round)
Length
3.00" (76.20mm)