0430300003-03-A0
DigiKey Part Number
0430300003-03-A0-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
0430300003-03-A0
Description
3" PRE-CRIMP A2040A ORANGE
Customer Reference
Detailed Description
Orange 20 AWG Jumper Lead Socket to Cable (Round) Gold 3.00" (76.20mm)
Category
Wire Gauge
20 AWG
Color
Orange
Contact Finish Thickness
30.0µin (0.76µm)
Length
3.00" (76.20mm)