PKM22EPPH4002-B0 is out of stock and can be placed on backorder.
Available Substitutes:
Similar
PUI Audio, Inc.
In Stock: 208
Unit Price: RM4.89000
Datasheet
Similar
Same Sky (Formerly CUI Devices)
In Stock: 62
Unit Price: RM7.92000
Datasheet
Mallory Sonalert Products Inc.
In Stock: 1,723
Buzzers Transducer, Externally Driven Piezo 1.5 V 4kHz 75dB @ 1.5V, 10cm Through Hole PC Pins
PKM22EPPH4002-B0
DigiKey Part Number
490-7031-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
PKM22EPPH4002-B0
Description
BUZZER PIEZO 1.5V 22MM TH
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
PKM22EPPH4002-B0 Models
Operating Mode
Single Tone
Series
Sound Pressure Level (SPL)
75dB @ 1.5V, 10cm
Operating Temperature
-20°C ~ 70°C
Voltage - Rated
1.5 V
Size / Dimension
0.866" Dia (22.00mm)
Voltage Range
30V (Max)
Height - Seated (Max)
0.343" (8.70mm)
Frequency
4kHz