EEE-HB1H1R0R is out of stock and can be placed on backorder.
Available Substitutes:
Direct
Panasonic Industry
In Stock: 3,025
Unit Price: RM1.46000
Datasheet
Direct
Panasonic Industry
In Stock: 23,696
Unit Price: RM1.22000
Datasheet
Upgrade
Similar
Similar
Parametric Equivalent
Parametric Equivalent
KEMET
Upgrade
Rubycon
KEMET
Chemi-Con
TE Connectivity Passive Product
Nichicon
Nichicon
1 µF 50 V Aluminum Electrolytic Capacitors Radial, Can - SMD 2000 Hrs @ 105°C