CL05A224KP5NNND is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Upgrade
Samsung Electro-Mechanics
In Stock: 27,617
Unit Price: RM0.51000
Datasheet
Upgrade
Samsung Electro-Mechanics
In Stock: 113,262
Unit Price: RM0.39000
Datasheet
Parametric Equivalent
Parametric Equivalent
Direct
Murata Electronics
Direct
Murata Electronics
Taiyo Yuden
TDK
TDK
Taiyo Yuden
Walsin Technology Corporation
YAGEO
YAGEO
0.22 µF ±10% 10V Ceramic Capacitor X5R 0402 (1005 Metric)
CL05A224KP5NNND
DigiKey Part Number
CL05A224KP5NNND-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CL05A224KP5NNND
Description
CAP CER 0.22UF 10V X5R 0402
Detailed Description
EDA/CAD Models
CL05A224KP5NNND Models
Operating Temperature
-55°C ~ 85°C
Size / Dimension
0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Tolerance
±10%
Thickness (Max)
0.022" (0.55mm)