R26BLK-0100
DigiKey Part Number
K386-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
R26BLK-0100
Description
WIRE WW 26AWG PVDF BLACK 100'
Detailed Description
Wire Wrap 26 AWG Black Polyvinylidene Fluoride (PVDF) 100' (30.5m)
Category
Jacket (Insulation) Diameter
0.027" (0.69mm)
Jacket Color
Black
Wire Gauge
26 AWG
Conductor Diameter
0.016" (0.40mm)
Operating Temperature
105°C
Jacket (Insulation) Thickness
0.005" (0.13mm)